Kypil m na OLX używany…

Kypil m na OLX używany bagażnik rowerowy na hak matki Twin Load. Koszt niewielki bo 200 zł, więc nie spodziewałem się cudów. Tym nie mniej na trasie Polska-Macedonia-Polska, czyli około 3500 km spisał się wyśmienicie.
Koszty dodatkowe to:
– Trzecia tablica 57 zł.
– Podłączenie światła cofania 30 zł.
– Podłączenie światła przeciwmgłowego 20 zł.
– Kawałek łańcuszka do zabezpieczenia rowerów przed kradzieżą 10 zł.
Światło cofania i przeciwmgłowe zamontowałem, ponieważ sam bagażnik ich nie miał a są wymagane przez prawo. Nie chce stać jak Ciołek na poboczu dyskutując z policjantem więc zamontowałem dla świętego spokoju
Kawałek łańcuszka, ok 30 cm, przykręciłem w miejsce między rowerami, i do niego przypomną oba rowery zabezpieczeniem antykradzieżowych. Zabezpieczenie niestety jest za krótkie żeby złapać bezpośrednio do bagażnika, za koła nie ma sensu, a od strony pedałów można się pobrudzić. To rozwiązanie było naprawdę dobre, bo podczas powrotu ktoś próbował nam przecinać zabezpieczenie, co wyszło w trakcie powrotu. Na szczęście nie udało się, i rowery wróciły z nami.
Bagażnik z ładunkiem zachowywał się bardzo stabilnie podczas jazdy nawet z prędkością 130 km/h. Autem nie rzucało, rowery nie poluzowały się. Trzeba tylko podczas przykręcania pomóc sobie rurka, kluczem oczkowym albo młotkiem, żeby dobrze dociągnąć motylka.
Ogólnie bardzo dobry zakup
#rower #motoryzacja